Sağlam'dan ince mesaj...

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Galatasaray maçının ardından açıklamalar yaptı.

07.05.2014 - 23:55
Sağlam'dan ince mesaj...

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, kupa mağlubiyetinin ardından açıklamalar yaparken, son günlerde Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanan açıklama gerginliğine değinerek "İbrahim Yazıcı ve Mesut Hoştan gibi isimlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlıyoruz" ifadelerini kullanırken sözlerine şu şekilde devam etti.

"Galatasaray'ı tebrik ediyorum, kupayı aldılar. Maç gol atanın kazanacağı bir karşılaşmaydı. Maçın bir bölümünde onlar üstünlük sağladı, bazen biz üstünlük sağladık. Tam oyunu rakip alana yıktığımız vakit şanssız bir gol yedik. Bizim sezon başında en önemli sıkıntımız rakip ceza sahası içinde etkili olamamaktı. Aynı durumu yine yaşadık. Sonuçta kaybettik. Dünkü basın toplantısında kaybedersek rakibimizi olgun bir sekilde alkışlarız dedik, öyle de yaptık. Bugün maç bitince bekledik, onları alkışladık. Türk sporunun bu tip güzelliklere ihtiyacı var.

Taraftarımız Eskişehir'den bizi desteklemek, takımlarının kupa kazanmasını görmek için geldiler. Maalesef biz onlara kupa hediye edemedik. Maçın başından beri düzgün duruşları çok önemliydi. Finali kaybettikten sonra rakibi alkışladılar. Kendi takımlarını alkışladılar. Küfür etmediler. O nedenle onları da kutluyorum. Bir kupa daha olsa bizim taraftarımıza vermek isterdim. Onlara teşekkür ederim. İnsallah bu sene olmadı, sonraki senelerde onlara bir kupa hediye ederiz."dedi.

Diğer Haberler