Rosberg - Hamilton gerilimi sürüyor

Formula 1'de Mercedes takımının iki piltou arasındaki gerilim sürüyor.

26.05.2014 - 10:40
Rosberg - Hamilton gerilimi sürüyor

Mercedes ikilisi sezon başından bu yana yükselen gerilime en sonunda dayanamayıp Monako GP'de gözle görülür şekilde bozuşmuşlardı. 

İspanya GP'de Hamilton'un motor ayarları olayı, Monako'da ise Rosberg'in pole turu sırasında kasıtlı olarak pist dışına çıkıp sarı bayrakların sallanmasını, dolayısıyla Hamilton'un turunu engellediği iddiası, gerilimi zirveye ulaştırmıştı. 

Tırmanan gerilime rağmen Hamilton, sadece temiz bir mücadele istediğini yineledi. 

"Bence garajın iki tarafında da işler aynı şekilde ilerleyecek. İkimiz de adil bir mücadele istiyoruz."

TAKIM İLK SIRADA GELİR

İkilinin arasındaki gerilimin pist üzerinde kazalara yansıyabileceği yorumlarına katılmayan Hamilton, takımın her zaman önce geleceğini de ifade etti.

"Aramızdaki ilişki hiçbir zaman kusursuz olmayacak çünkü birbirimizle amansız bir mücadele içindeyiz. Bu yüzden bizden en iyi dostlar olmamızı bekleyemezsiniz."

"Fakat birbirimize saygı duymaya devam edeceğimizi düşünüyorum. En azından ben ona saygı duymaya çalışacağım."

"İşimizi yapmaya, takımla çalışmaya devam edeceğiz. Takım her zaman önceliğe sahip ve ön sırada kalmayı sürdürmeliyiz. Aptalca bir şey yapmadım ve sadece arabayı kolladım."

"Bu yarış yapıldı ve geçti. Artık tarihe karıştı. Takım ilk iki sırayı elde etti. Şimdi ileriye odaklanıp önümüzdeki yarışta daha güçlü olmayı planlıyorum."

"Zor bir hafta sonuydu. Ancak bu hafta sonu beni ancak güçlendirebilir."

Turkiyef1.com

Diğer Haberler