Yıldırım ve Uslu'ya 30'ar gün hak mahrumiyeti

Türkiye Basketbol Federasyonu, ezeli rakipleri adeta ezeli düşman hâline getiren Galatasaray Odeabank - Fenerbahçe Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi final serisinin faturasını sonunda kesti.

31.05.2014 - 16:28
Yıldırım ve Uslu'ya 30'ar gün hak mahrumiyeti

TBF Disiplin Kurulu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Genel Sekreter Mahmut Uslu'ya protokolde müsabakayı izlemekte olan TBF yetkililerinin yanlarına gelerek uygunsuz ve tribünleri tahrik eder mahiyetteki söz ve davranışlarından dolayı 30'ar gün hak mahrumiyeti ve 10'ar bin TL de para cezası verdi.

Fenerbahçe Kadın Basketbol Şubesi ayrıca, ev sahibi olduğu maçlarda da taraftarların yaptığı taşkınlıklardan ötürü 15 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Galatasaray da payına düşeni aldı

Çıkan olaylar nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu'ya 30'ar gün hak mahrumiyeti veren kurul, Galatasaray Odeabank'a da boş geçmedi... Sarı Kırmızılı kulüp, ev sahibi olunan maçlarda, taraftarlarının sürekli küfürlü tezahüratta bulunması, sahaya patlayıcı madde atması, Fenerbahçeli yöneticilere ağır hakaret ve fiziki müdahalede bulunması gibi nedenlerden ötürü 2 maç seyircisiz oynama ve 20 bin TL para cezası aldı.

Galatasaray Odebank ayrıca, ev sahibi olduğu maçlarda rakip takım yöneticilerine protokol tribününde yer vermediği için 15 bin TL, anons sisteminin seyircileri coşturmak için kullanılması nedeniyle de 2 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Diğer Haberler