Vakıfbank finalde

Denizbank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Final-Four ilk maçında Vakıfbank, Eczacıbaşı Vitra'yı 3-1 yendi. Son şampiyon yine kupa peşinde...

15.03.2014 - 16:18
Vakıfbank finalde

Son şampiyon Vakıfbank ile Eczacıbaşı Vitra maçına iki takım da çok konsantre başladı. Setin son bölümüne kadar aradaki sayı farkı açılmasa da Eczacıbaşı VitrA, son 19-18 öne geçtikten sonra vites artırdı ve seti 25-19 kazanmayı başardı.

VAKIF SONUNU GETİRDİ
Maçın ikinci seti de, tıpkı ilk setteki gibi büyük bir çekişmeyle başladı. Ancak bu kez Vakıfbak takımı, ikinci teknik molanın ardından sete ağırlığını koydu ve yarattığı 3-4 sayılık farkın erimesine set sonuna kadar izin vermedi. Bu seti 25-19 kazanan Vakıfbank, maçtaki skoru 1-1 yaptı.
GERİDEN GELDİ
Skora denge geldikten sonra karşılaşmadaki 3. set de inanılmaz bir çekişmeye sahne oldu. Son sayılara kadar dengede giden sette Vakıfbank, Eczacıbaşı VitrA karşısında 22-19 geriden gelerek seti 25-22 kazandı ve maçta 2-1'lik üstünlüğü sağladı.
FARK SÜREKLİ AÇILDI
Bu setin ardından Vakıfbank, 4. sete de büyük bir moralle başladı. İlk teknik molanın ardından Eczacıbaşı VitrA karşısında farkı devamlı açan Vakıfbank takımı, bu seti de 25-17 kazanarak 3-1'lik skorla adını bir kez daha finale yazdırdı...
Son şampiyon Vakıfbank, finalde ise Dinamo Kazan-Rabita Bakü mücadelesinin galibi ile karşılaşacak. Final maçı yarın.
Vakıfbank'ta Naz ve Brakocevic'in sakatlıkları final öncesi endişelendirdi.