3 saniye için ıslandılar

Sutopunda İYİK-Enka maçında kural hatası olduğu için son 3 saniyesi yeniden oynandı. 9-8 başlayan maçta penaltıdan ENKA eşitliği sağladı.

16.03.2014 - 15:15
3 saniye için ıslandılar

Erkekler Deplasmanlı Sutopu 1. Ligi'nde kural hatası nedeniyle tekrarlanmasına karar verilen ve son 3 saniyesi yeniden oynanan İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü (İYİK) ile ENKA arasındaki maç 9-9 berabere sonuçlandı.

İstanbul Ataköy Olimpik Yüzme Havuzu'nda, skorda 9-8 İYİK üstünlüğüyle son 3 saniyesi tekrarlanan karşılaşmaya kural hatası sebebiyle ENKA'nın penaltı atışıyla başlandı. ENKA'da penaltıyı gole çeviren Tugay Ergin skoru 9-9'a taşıdı. Mücadele santra atışıyla tekrar başlarken yeniden oynanan son 3 saniyede başka gol olmadı ve maç bu skorla sonuçlandı.
Ligde 21 Aralık 2013'te 9-8 sona eren karşılaşmada ENKA'nın kural hatası yapıldığı gerekçesiyle itirazı Türkiye Sutopu Federasyonu tarafından reddedilmişti. Daha sonra Spor Genel Müdürlüğü Tahkim Kurulu'na başvuran ENKA'nın itirazı kabul edilmiş ve karşılaşmanın tekrar edilmesine karar verilmişti. Video kaydı görüntülerini inceleyen kurul, İYİK'ten 3 faulle oyun dışı kalan oyuncunun bitime 3 saniye kala topa müdahale ettiği ve bu durumda oyunu durdurup ENKA lehine penaltı vermesi gereken hakemlerin kural hatası yaptığı sonucuna varmıştı.