Bu kez olmadı Vakıf

Denizbank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi finalinde Vakıfbank, Dinamo Kazan'dan set alamadı, ikincilikte kaldı. Eczacıbaşı Vitra da 4. oldu.

16.03.2014 - 18:48
Bu kez olmadı Vakıf

DenizBank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi final maçında Dinamo Kazan'a 3-0 kaybeden son şampiyon VakıfBank bu kez Avrupa ikincisi oldu.

DenizBank Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Dörtlü Final'in final maçında, Rusya temsilcisi Dinamo Kazan'a 3-0 yenilen VakıfBank, sezonu Avrupa ikincisi olarak tamamladı.

Karşılaşmaya tutuk başlayan VakıfBank, ilk teknik molaya 8-7 geride gitti. Mola dönüşü bloklarda üstünlük kuran temsilcimiz VakıfBank yakaladığı seri sayılarla ikinci teknik molaya 16-12 önde gitmeyi başardı. Mola dönüşü Dinamo Kazan sayılarına bir türlü engel olmayan Vakıfbak ilk seti 25-23 kaybetti.

VakıfBank, ikinci sette tamamen oyundan düştü. Rakip bloklarına karşı sayı üretmekte büyük sıkıntı yaşadı. İlk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-7 mağlup giren VakıfBank, seti de 25-11 kaybederek 2-0 geriye düştü.

Üçüncü sette daha iyi bir performans sergileyen Vakıfbank'ın çabaları maçı kazanmayı yetmedi. Karşılaşmanın başından sonuna kadar skor üstünlüğünü elinde bulunduran Dinamo Kazan sahadan 3-0 galip ayrılarak Avrupa şampiyonu olurken temsilcimiz VakıfBank ise turnuvayı 2. tamamladı.

Eczacıbaşı Vitra ise 4.'lükle yetindi. (NTV Spor)