Cleveland’da David Blatt devri!

NBA takımlarından Cleveland Cavaliers'ın başına David Blatt getirildi... Birleşik Amerikalı başantrenör, yeni takımındaki hedef ve beklentilerini paylaştı.

26.06.2014 - 12:20
Cleveland’da David Blatt devri!

Cleveland Cavaliers'ın yeni koçu David Blatt basına tanıtıldı.

Geçtiğimiz sezon Maccabı Electra ile Euroleague şampiyonluğu yaşayan Birleşik Amerikalı koç, antrenörlük kariyerinde ilk NBA deneyimini yaşayacak. Cavaliers Genel Menajeri David Griffin'in de bulunduğu tanıtım töreninde Cleveland'ın önümüzdeki sezon için daha iyi bir takım kuracağı mesajı verildi.

David Blatt "Cleveland Cavaliers ailesine katıldığım için çok mutluyum. Cavaliers'ı destekleyen herkesi mutlu edecek, enerjik ve güçlü bir takımla zaferlere imza atmak istiyorum. Maccabi'den Rusya Milli Takımı'na parçası olduğum her takımla kazandım. Burada da hedefim aynı olacak. NBA'in Avrupa'dan çok farklı olduğunu düşünmüyorum. Sadece sezon çok uzun sürüyor dolayısıyla hız ve performans ön plana çıkıyor. Uluslararası arenada pek çok maça çıktım, milli takım koçuydum ve NBA oyuncularıyla çalıştım. Dolayısıyla basketbolu doğru oynadığın sürece nerede olduğunuzun bir önemi olmadığını biliyorum. Cavaliers teknik heyetiyle birlikte, daha fazla maç kazanmak için ne gerekiyorsa onu yapacağız" dedi.

Davıd Blatt'ın ardından söz alan Cavaliers Genel Menajeri David Griffin de Blatt'i takımın başına getirdikleri için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Bu arada Cleveland yönetimi Blatt'e yardımcı koç olarak eski NBA oyuncularından Tyronn Lue’yi görevlendirdiğini duyurdu.

Diğer Haberler