Miami'de Wade de serbest kaldı

Miami Heat'te Lebron James'ten sonra bir başka yıldız oyuncu Dwyane Wade de sözleşmesindeki opsiyonunu kullanarak serbest kaldı.

28.06.2014 - 23:49
Miami'de Wade de serbest kaldı

NBA'de geçtiğimiz günlerde Miami Heat forması giyen LeBron James, sözleşmesindeki opsiyonunu kullanarak serbest kalmıştı. Miami AP'nin haberine göre LeBron James'e takım arkadaşı Dwyane Wade de katıldı. Yıldız oyuncu da tıpkı LeBron James gibi sözleşmesindeki opsiyonunu kullanarak 2014 yazı için serbest kalan oyuncular arasına katıldı.

Miami Heat'te LeBron James ve Dwyane Wade'den sonra Chris Bosh'un da opsiyonunu kullanarak serbest kalacağı ifade edildi. Ardından bu üç oyuncunun bir toplantı yaparak nasıl bir karar alacakları yönünde fikir yürütecekleri aktarıldı.

LeBron James, Dwyane Wade ve Chris Bosh 2003 yılındaki draftta NBA'e adım atmışlardı. Dwyane Wade Miami Heat tarafından seçilirken, Lebron James'i Cleveland Cavaliers, Chris Bosh'u ise Toronto Raptors seçmişti. Ardından bu üç oyuncu 2010 yılında Miami Heat'te buluşmuştu.

Miami Heat, Lebron James, Dwyane Wade ve Chris Bosh'lu dönemde son 4 sezondur NBA finali oynarken bunlardan 2.'sinde ve 3.'sünde şampiyonluk yaşadı.

(Spor 365)

Diğer Haberler