'Mevlüt 10 milyon euro!' Özel Haber

Bir süredir Mevlüt Erdinç için kulübü St.Etienne'le anlaşma zemini arayan Galatasaray'a Fransa'dan kötü haber geldi. 3puan.com'a konuşan St.Etienne 2. Başkanı Bernard Caiazzo, transferin gerçekleşmesi için gereken şartları açıkladı

01.07.2014 - 19:54
'Mevlüt 10 milyon euro!'

Mevlüt'ün 4 yıllık sözleşmeli futbolcuları olduğunu belirterek sözlerine başlayan Caiazzo, "Kimse hayal görmesin. Mevlüt Erdinç bizim sözleşmeli futbolcumuz.  St.Etienne'i Galatasaray yönetmiyor. Bu transferin gerçekleşmesi için üç koşul var; hocamız onay verecek, Mevlüt'ün alternatifini bulacağız ve Mevlüt'ün transferi 10 milyon euro'ya bitecek" diye konuştu.

'İş uzadıkça fiyat yükselir'

Menajerlerin bu işe karışamayacağının da altını çizen Caiazzo, "Pierre Frelot ve Jean Pierre Papin araya girse ne olur? Oyuncu bizim. Biz Galatasaray'ın işlerine karışabilir miyiz? Hayır. Onlar da bizim işlerimize karışıp bizim yerimize karar veremezler! Ve şu çok önemli; Bu iş zaman geçtikçe olmamaya yaklaşır ve daha pahalı hâle gelir. Çünkü biz de eğer satacaksak Mevlüt'ün yerine adam bulmalıyız. Zaman geçtikte piyasa da yükselir. Tekrar belirteyim; Galatasaray bu transferi 3.5-5 milyon euro arasında bir para ile yapamaz. Ben buna izin vermem. St.Etienne bir sıçrama ya da çıkış tahtası değil. Burada ciddi bir iş yapıyoruz. Türk dostlarımıza bu mesajımı iletirseniz sevinirim" dedi.

'Türkler Almanları çok değiştirdi'

Dünya Kupası'nda Almanya'nın Fransa ile oynayacağı çeyrek final maçını izlemek için Brezilya'ya uçacağını da ifade eden Caiazzo, "Türkler Almanları çok değiştirdi. Türklerden aldıkları duyguları makine düzenindeki futbollarına entegre ettiler. Fransa olarak işimiz çok zor. Almanlar şu ana kadar iyi futbol oynuyorlarsa, bu onların duygularını da kullanmayı öğrenmiş olmalarından kaynaklanıyor" diyerek sözlerini noktaladı.

Diğer Haberler