Tayyip Erdoğan'dan Berk Yılmaz'a 'dövme' eleştirisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp Ve Eğitim Tesisleri'nin açılış törenine katıldı. Burada Galatasaray'ın genç futbolcusu Berk Yıldız'ın dövmelerini gören Erdoğan, futbolcuya nasihatte bulundu. Genç futbolcu da tepkisini twitter hesabı üzerinden söz konusu görüntüyü paylaşıp gülerek verdi

04.07.2014 - 19:35
Tayyip Erdoğan'dan Berk Yılmaz'a 'dövme' eleştirisi

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören tarafından karşılanan Erdoğan, tesis girişinde bekleyen genç futbolcularla ayak üstü sohbet etti. 18 yaşındaki Galatasaraylı genç futbolcu Berk Yıldız'ın kolundaki dövmeyi gören Başbakan, "Bu dövmeler ne ya? Niye böyle vücuduna zarar veriyorsun?" dedi. Sözlerini, "Yabancılara aldanmayın. İleride, Allah muhafaza, cilt kanserine varıncaya kadar yapabilir" diye sürdüren Erdoğan, Fatih Terim'i de yanına çağırarak, aynı sözleri tekrarladı. 

Galatasaraylı genç oyuncu da konuyla ilgili ilk tepkisini kendisine ait twitter hesabı üzerinden olayın video linki paylaşıp gülümseyerek verdi.

Berk Yıldız kimdir?

Futbol kariyerine Karşıyaka altyapısında başlayan Berk Yıldız, 2007 yılında henüz 11 yaşındayken Galatasaray altyapısına geçti.

2008 yılında Galatasaray ile profesyonel sözleşmeye imza atan 18 yaşındaki oyuncu Gheorge Hagi'nin Romanya'da düzenlediği "Doğunun Yıldızları" turnuvasında gol kralı oldu.

Galatasaray A Takım formasını ilk olarak 10 Ocak 2012 tarihinde Adana Demirspor maçında giyen Berk, böylece Galatasaray formasını bir resmi maçta giyen en genç ünvanını da kazandı.

 

 

Diğer Haberler