Fenerbahçe birinci, Galatasaray ikinci torbada

FIBA Avrupa tarafından düzenlenen 2014-2015 sezonu Kadınlar Avrupa Ligi'nde normal sezon grup aşaması için 6 Temmuz Pazar günü Almanya'nın Münih şehrinde çekilecek kuralar öncesinde torbalar belli oldu.

04.07.2014 - 20:40
Fenerbahçe birinci, Galatasaray ikinci torbada

Temsilcilerimizden Avrupa ve Türkiye şampiyonu Galatasaray Odeabank ikinci, finalist Fenerbahçe ise birinci torbada yer alacak.

1. Tur (normal sezon grup) maçları 5 Kasım'da başlayacak.

Kurada aynı ülkeden iki takımın aynı normal sezon grubunda yer alamaması sınırlaması geçerli olmakla birlikte Türkiye ve Rusya'dan üç takım ve Çek Cumuriyeti, Fransa ve Polonya'nın iki takımı bulunması sebebiyle en fazla iki aynı ülke takımı aynı gruba düşebilecek.

15 takımın son üç sezonda Avrupa kupalarındaki performansa göre yapılan değerlendirmeyle belirlenen kulüp puanına göre katılım gösterdiği Avrupa Ligi'nde 16. takıma kuradan sonraki 24 saat içinde karar verilecek.

1. Torba
UMMC Ekaterinburg (Rusya)
Fenerbahçe (Türkiye)

2. Torba
Galatasaray Odeabank (Türkiye)
Tango Bourges (Fransa)

3. Torba
Good Angels Kosice (Slovakya)
Famila Schio (İtalya)

4. Torba
ZVVZ USK Prague (Çek Cumhuriyeti)
Kayseri Kaski (Türkiye)

5. Torba
Dinamo Kursk (Rusya)
Nadezhda (Rusya)

6. Torba
BLMA (Fransa)
BK IMOS Brno (Çek Cumhuriyeti)

7. Torba
Wisla Can-Pack (Polonya)
Perfumerias Avenida (İspanya)

8. Torba
Energa Torun (Polonya)

2014-15 sezonunda normal sezon 7 ve 8 takımlı iki grup olarak şekillenecek (16. takım eklenirse 8'li iki grup) ve gruplarında ilk dörtte yer alan dört takım çeyrek final playofflarına yükselecek. Playofflar en çok üç maç üzerinden oynanacak ve iki galibiyet alan takımlar geleneksel Final Four uygulamasında yer alma hakkı elde edecek. Final Four, son üç sezon uygulanan Sekizli Final uygulamasının yerine getirildi.

Diğer Haberler