Önce savunma ve Balanta! Özel Haber

Galatasaray'da başkan Ünal Aysal ve teknik direktör Cesare Prandelli dün bir araya geldi. İşte 3puan.com farkıyla toplantının detayları..

09.08.2014 - 15:18
Önce savunma ve Balanta!

Galatasaray'da Roberto Mancini'nin istifasıyla göreve gelen ve alçak gönüllü tavrıyla herkesin beğenisini kazanan İtalyan teknik direktör Cesare Prandelli dün uzun bir aradan sonra başkan Ünal Aysal ile toplantı yaptı. Takım hakkında düşüncelerini ileten Prandelli transfer politikasıyla ilgili de fikirlerini başkanla paylaştı.

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Ünal Aysal, Prandelli, Lutfi Arıboğan ve Cenk Ergün'ün katıldıı toplantı bir saat 30 dakika sürdü. İtalyan çalıştırıcı takımdaki futbolcuların yaklaşımlarından ve insanlıklarından çok memnun olduğunu dile getirirken, "25 Ağustos'taki Süper Kupa finaline kadar büyük yol alacağımızı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Çalışmaların başından bu yana savunma üzerine pratik yaptıklarını dile getiren Prandelli "Geçen senelerden bu yana takım savunması üzerine eksiklikler keşfettik. onları tamamlamaya çalışıyoruz. Önce savunmayı oturtmalıyız. Çünkü savunma bir organizasyon işidir. Takım olarak yapılmalıdır. Bunu çözdükten sonra hücum hattına geçeceğiz. Hücum çözülmesi daha kolay bir olay. Ne de olsa işin içinde daha çok kişisel beceri var. Bir iki ufak detayla hücumu çözeriz" ifadelerini kullandı.

Başkan Ünal Aysal'ın Serdar Taşçcı transferini istenildiği anda bitirilebilecek konuma getirdiklerini iletmesi üzerine Prandelli "Oyuncuyu seyrettim. Bana ağır bir görüntü çizdi. Takım olarak

önde oynarken arkada sıkıntı çekebiliriz. Parayı ona harcamayalım" diyerek Serdar Taşçı transferini istemedi.

Prandelli bir sağ bek istediğini, bu ismin Şener Özbayraklı olabileceğini dile getirdi. Prandelli "Onu çok iyi bir sağ bek yapabiliriz. Veysel'e de alternatif olur. Orada iyi bir rekabet ortamı yaratır verim alırız" dedi.

Stoper olaraksa Eder Balanta'ya mutlaka ihtişyaç duyduğunu dile getiren Prandelli "Hem ben hem de scout ekibi Balanta'yı çok istiyoruz. Benden önceki teknik adam Mancini de onu istemiş. Galatasaray için yatırım yapıp karşılığını alabileceği bir isim Balanta. hem sert hem de hızlı. Topu da iyi kullanıyor. Onu alalım" ifadeleriyle bu transferi çok istediğini söyledi.

 

Diğer Haberler