Galatasaray'da transfer haftası Özel Haber

Sarı-kırmızılı kulüp bu hafta transfer dosyasını kapatmayı planlıyor. Balanta için River Plate'e yeni teklif yapılacak. Arsenal Campbell için çarşamba günü kararını Galatasaray'a iletecek. Bursaspor Şener için isteğini pazartesi günü açıklayacak

10.08.2014 - 22:45
Galatasaray'da transfer haftası

Galatasaray yönetimi transferi bu hafta kapatmayı planlıyor. Geçtiğimiz cuma günü teknik direktör Cesare Prandelli ile bir toplantı yapan başkan Ünal Aysal, İtalyan hocaya önümüzdeki hafta içinde transferi bitereceğini söyledi.

Prandelli'nin bir numarası Balanta için Galatasaray yarın (pazartesi) River Plate'e yeni bir teklif sunacak. Bu teklifin 7 milyon Euro civarında olması bekleniyor. Arjantin temsilcisinin de aşağı yukarı Balanta için beklentisi bu rakam. Ama ödeme planında sıkıntı var. Galatasaray parayı 3 yılda ödemek isterken, River Plate tahsilatın bir sene içerisinde bitmesini istiyor.

Sağ bek Şener Özbayraklı için Bursaspor pazartesi günü Galatasaray'a istediği rakamı iletecek. Bursa başkanı Recep Bölükbaşı Galatasaray cephesine son bir değerlendirme yapmak istediklerini ve sonucu pazartesi günü bildireceklerini söyledi. Transferin 2 milyon 500 bin Euro artı futbolcu civarında bitmesi bekleniyor. 

Forvet hattının şimdilik tek adayı Arsenal'in Kosta Rikalı futbolcusu Joel Campbell içinse geçtiğimiz çarşamba günü İngiliz kulübü Galatasaray'a "Bir hafta içinde karar vereceğiz" demişti. Londra'ya gidip Arsenal ile masaya oturan Galatasaray İdari Menajeri Cenk Ergün'e İngilizler'in verdiği süre çarşamba günü doluyor.

Öte yandan Galatasaray'ın Arsenal'den "Joel Campbell'i play-off'ta oynatmayın. sonra bize gelirse Şampiyonlar Ligi'nde oynayamaz" diye bir istekte bulunmadığı öğrenildi. Çünkü UEFA'da değişen talimatlar gereği play-off oynayan bir futbolcu Şampiyonlar Ligi ya da Avrupa Ligi oynayan bir takıma transfer olursa kadroda kendisine yer bulabiliyor ve Avrupa Kupası maçlarına çıkabiliyor.  

Diğer Haberler