Galatasaray, pivot bütçesini büyüttü! Özel Haber

Galatasaray Liv Hospital, Euroleague şampiyonu Maccabi Tel Aviv'in pivotu Sofoklis Schortsanitis ile görüşmelere yeniden başladı. Cenk Akyol'un gidişiyle 3 numara pozisyonuna yapılacak takviye için ayrılan para, pivot transferi için harcanacak ek bütçe olarak kullanılacak.

18.08.2014 - 00:42
Galatasaray, pivot bütçesini büyüttü!

Galatasaray Liv Hospital ile sözleşmesi sona eren milli basketbolcu Cenk Akyol, fiyatta anlaşamadığı sarı-kırmızılı ekip ile kontrat yenilememiş ve Anadolu Efes ile anlaşmaya varmıştı. 3 numara pozisyonunda görev alan Cenk Akyol'u kadrosunda tutmak isteyen Galatasaray, yıldız oyuncu ile anlaşmaya varılamamasının ardından yeni bir 3 numara arayışına girmişti.

Bu gelişmenin ardından Galatasaray taraftarı Cenk'in yerine 3 numara pozisyonuna kimin alınacağını merakla beklerken, Galatasaray'da sürpriz bir gelişme yaşandı.

Galatasaray Liv Hospital önümüzdeki sezonda kadrosuna 3 numara takviyesi yapmama kararı aldı. Kadrosunu 11 kişiden oluşturacak olan sarı-kırmızılı ekip, 3 numara pozisyonuna yapılacak takviye için harcamayı gözden çıkardığı meblayı 5 numara pozisyonuna daha iyi bir oyuncu alabilmek için kullanacak.

Galatasaray'da yeniden Sofo sesleri

Euroleague şampiyonu Maccabi Tel-Aviv'in ve Yunan Milli Takımı'nın 156 kiloluk dev pivotu Sofo ile daha önceleri ilgilenen, görüşmelere başlayan ve büyük ölçüde anlaşan Galatasaray, oyuncunun son anda cayarak kulübü ile sözleşme yenileme kararı almasının ardından alternatif isimlere yönelmişti.

Fakat bu günlerde Sofo transferinde önemli bir gelişme yaşandı. Yunan pivot sarı-kırmızılılara haber yolladı. Sofo, Galatasaray Liv Hospital'a transferine olumlu baktığını, İsrail'de yaşananlar sebebiyle ülkede güvende olmadıklarını ve eşinin Tel-Aviv'de kalmak istemediğini belirtti.

Bu gelişme doğrultusunda Galatasaray Liv Hospital yetkilileri Sofo ile görüşmelere yeniden başladı. Yunan oyuncuya 1+1 yıllık sözleşme teklif edileceği tahmin ediliyor.

Boyalı alana yapılacak Yunan pivot Sofo transferinin gelecek günlerde netlik kazanması bekleniyor.

2.06'lık 'Baby Shaq' lakaplı Sofo daha önce Olympiakos, Panathinaikos ve Maccabi formaları giymişti. İri fiziği ile dikkat çeken Sofo tam 156 kilo!

Siyahi oyuncu geçtiğimiz sezonu Euroleague'de 9.6 sayı ortalaması ile tamamladı.

Diğer Haberler