"Gruplara kalacağız"

Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Beşiktaş’a gözdağı verdi; “Biz kendimize güveniyoruz ve gruplara kalacağımızı düşünüyoruz” dedi.

26.08.2014 - 16:05

Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi play-off turunda 0-0’ın rövanşında karşılaşacağı Arsenal’in menajeri Arsene Wenger turdan emin bir şekilde konuştu.

Londra’da yarın oynanacak maçtan önce basın mensuplarının karşısına çıkan Arsene Wenger “Önemli bir maça çıkacağız. Oynayabileceğimiz en yüksek seviyede oynayacağız. Sportif olarak başarılı olursak finansal olarak da başarılı oluruz. Şu anda sadece Beşiktaş maçını düşünüyoruz. Kazanmamız gereken bir iç saha maçına çıkacağız. Biz kendimize güveniyoruz ve gruplara kalacağımızı düşünüyoruz” dedi.

“En iyi oyunumuzu ortaya koyacağız”

Takımdaki eksiklerin önemli olduğunu ancak yerlerine oynayacak isimlere güvendiğini belirten Fransız teknik adam “Hücum oynamamız gerekiyor. Eksiklerimiz nedeniyle neden kendimize güvenmememiz gerektiğini anlamıyorum! Eksiklerimiz önemli ama gruplara kalacağımızı düşünüyorum. Sadece tek bir oyuncu maçın skorunu değiştiremez. Yüksek baskı altında oynanan maçlarda deneyimli oyuncular fark yaratır. Ama asıl önemli olan, ortaya koyduğunuz performanstır. Maça mental olarak çok iyi hazırlandık. Yarın akşam sahada en iyi oyunumuzu ortaya koyacağız. Beşiktaş ilk maçta bize karşı çok iyi oynadı. Ama onlara bizim de evimizde ne kadar iyi oynadığımızı göstermemiz gerekiyor” diye konuştu.

Galatasaray’ın transfer listesinde olduğu öne sürülen Lukas Podolski hakkında da konuşan Wenger “Lukas yarın kadroda olacak. Onu kolay kolay bırakmayız” ifadesini kullandı.

Diğer Haberler