''Fenerbahçe Basketbol takımının 10'da 1'i futbolda olsa...''

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın 2-0 kazandığı Osmanlıspor maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

19.05.2017 - 23:57
''Fenerbahçe Basketbol takımının 10'da 1'i futbolda olsa...''

"Fenerbahçe maçı yüzünden..."

Konsantrasyonumuz bugün düşük o yüzden Galatasaray ve Osmanlıspor'dan özür dileriz. Fenerbahçe'nin maçı var ve müthiş bir organizasyon gerçekten tebrik ederim. Biz de çok heyecanlıyız.

 

"Coşkulu futbol devam ediyor"

Galatasaray'ın heyecanlı ve coşkulu futbolu devam etti. Tekrar üçüncülüğe yerleşti. Muslera bugün geçen hafta gibi pozisyonyonlar kurtardı. Galatasaray'ı kutlamak lazım. Darbeli bir takım ve bugün de "Ben üçüncü olmak istiyorum" diyen bir Galatasaray vardı.

"Bundan gamsız olamazlar"

Galatasaray hak ettiği bir galibiyet elde etti. Üçüncülük yarışında ikili averaja göre Fenenerbahçe iyi olmasına rağmen Başakşehir maçında gördük. Galatasaray, Fenerbahçe'den Daha arzulu. Fenerbahçe basket takımının 10'da 1'i futbolda olsa bundan gamsız olamazlar.

 

"Sneijder'i feda edemezsiniz"

Galatasaray haklı bir galibiyet elde etti. Tasarruf yapacaksanız bunu Sneijder ile yapamazsınız. Sneijder'i feda edemezsiniz. Sorgulanabilir ama... Van Persie'nin 4 gol atmasından ödüm kopuyor. Bir anda iyi olur diye. Galatasaray tasarrufu burada kullanmamalı.

 

"Bu sezon kötü dediğimiz Sneijder..."

Messi ve Ronaldo dışında herkesin yeri dolar. Snejder'in de dolar! Hagi geldi.. Şu an tribüne oyuncu çeken Sneijder ve Muslera var. Sneijder'in protesto edildiğini duymadım. Sneijder her an her şeyi yapabilir. Bu sezon kötü dediğimiz Sneijder asistlerde başta gidiyor.

"Kendini garanti altına almak istiyor"

Eren'in inşallah ciddi sakatlığı yoktur. Çok sık sakatlanan bir oyuncu fiziğine rağmen. Gelecekle ilgili planlamaları hoca kazanmak için yapıyor. Kendini garanti altına almak istiyor.

Transfer değerlendirmesi

Stoper için minimum bir tane uzun almalılar. Carole çok düştü. Bir tane de sağ bek. Önemli bir scout ekibi var ama hep bilindik oyuncular alınıyor. U21 turnuvalarına acaba gidildi mi? Stoper için  ciddi para harcamaları lazım. Yanına da sağ bek ve sol bek ciddi araştırma yapılrsa alınabilir. Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonası da yok. Bu sene yakaladın, yakaladın.

"İhale Selçuk'a kalıyor"

Büyük takımlarda yüzünüz eskidiğinde eleştrilerde ilk hedef olursunuz. Selçuk İnan takıma hakim olmaya çalışıyor. Bir kriz var ve onu yönetmeye çalışyır.

Performans olarak da inişte olan bir oyuncu. Ofansif kadronun arkasında bekleyen bir oyucnu. 5-6 yıl sonra bu oyunculara ihale kalır. Seçlçuk da bunlar bir tanesi. Burak da leblebi gibi gol atıyordu. Sabri bugün hala oynuyorsa da Galatasaray da onun kıymetini biliyor. Eboue dahil 7-8 bek alındı ama o oynuyor. Sadece futbolculuk yetmez, demek ki kişiliği de iyi.

AJANSSPOR

Diğer Haberler