"Şampiyon yine biz oluruz"

Şampiyonluk balosunda sabaha kadar eğlenen Fikret Orman, rakiplerin yeni transferlerini değerlendirdi. Siyah-beyazlı kulübün başkanı, “Beni hangi takım, kimi almış ilgilendirmiyor. Biz transferle hava atmayız. Biz sahadaki işlerimizle konuşulmak isteriz” dedi.

08.07.2017 - 16:53

Transferde rakiplerine göre daha suskun bir politika izleyen ve Pepe ile taraftarı adeta ayağa kaldıran Beşiktaş’ta Başkan Fikret Orman “Kimse merak etmesin, seneye yine şampiyon biziz” dedi.

Hem şampiyonluk balosunda hem de daha önce yakın çevresinden gelen transfer soruları nedeniyle konuşan Orman’ın, “Beni hangi takım kimi almış ilgilendirmiyor. Biz transferle hava atmayız. Biz sahadaki işlerimizle konuşulmak isteriz. Üst üste iki sene şampiyon olduk. Hiç endişelenmeyin seneye de şampiyonuz. Hepiniz göreceksiniz” diye konuştuğu öğrenildi.

Baloda başta ailesi olmak üzere sevenleriyle neredeyse sabaha kadar eğlenen Orman’ın aynı zamanda “Şu insanlara bakın nasıl mutlular. Hepimiz büyük bir aileyiz. Böyle bir camiada olduğum için ne kadar gurur duysam azdır. Bu sene o sene diyorduk ama bundan sonra her sene diyoruz. Şampiyon kadroya Pepe’yi ekledik. Bir ya da iki tane daha transferimiz olacak. Tamamen takımı daha üst seviyeye çıkarabilecek isimler üzerinde çalışıyoruz” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

 Ligin geçen seneye göre daha zorlu geçeceğini de sözlerine ekleyen siyah-beyazlı kulübün başkanı “Zaten biz de rakiplerimizin iyi olmasını isteriz. Beşiktaş ne kadar güçlü takımlarla oynarsa o kadar iyi oynuyor. Rakipler iyi olsun ki bizde çıtayı yukarı koyalım. Şampiyon takımlar öyle fazla transfere ihtiyaç duymaz. Rakipler şunu aldı. bunu aldı diye bir korkumuz yok. Biz kendi işimize bakarız. Lig şampiyonluğunun dışındaki en önemli arzum ise Avrupa’da kupa kazanmak” dediği bildirildi.

Pepe ile transfer döneminin en önemli imzalarından birini attıran Beşiktaş, forvet ile orta saha çalışmalarına önümüzdeki hafta içerisinde hız verecek. Teknik Direktör Şenol Güneş’in isteğiyle transferleri lige yetiştirmek için çabalayan siyahbeyazlı yönetim, öncelikle gol bölgesindeki sorunu çözecek. Aboubakar ile ipleri koparan ve gündemine Mario Gomez’i alan idareciler, son olarak geçtiğimiz sezonu Stoke City’de kiralık olarak getiren Manchester City’den Wilfred Bony’i de listeye dahil etti.

Bu oyuncuyu son üç yılda siyah-beyazlı takıma getirmek için adeta kılı kırk yaran Beşiktaş Yönetimi, Fildişi Sahilli futbolcuyu kiralamak için City’nin kapısını çalacak. Önümüzdeki günlerde Gomez için Alman oyuncunun nabzını yoklayacak olan siyah-beyazlılar, Bony için de temaslarda bulunacak.

(Milliyet)

Diğer Haberler