''G.Saray ile bir daha görüşmedim''

Basketbol'da transfer sezonunun en çok konuşulan transferlerinden biri olan Sinan Güler, açıklamalarda bulundu.

17.07.2017 - 11:13
''G.Saray ile bir daha görüşmedim''

4 senelik Galatasaray Odeabank macerasının ardından, Sarı-Kırmızılı takımın ezeli rakibi Fenerbahçe Doğuş'a transfer olan Sinan Güler, ilk röportajını Eurohoops internet sitesine verdi. Başarılı oyuncu, Galatasaray yönetimi ile görüştüğünü ama sonuç alamayınca bir daha görüşmediklerini söyledi. İşte Sinan Güler'in röportajında ki satır başları.

''Bir daha görüşmedik''

Sinan; Galatasaray Odeabank'tan ayrılma süreci hakkında; ''Sezon bittiğinde sözleşmem de bittiği için açıkçası kendi hedeflerimi ortaya koyarak neler yapabileceğimi düşünmeye başladım. Bu noktada Galatasaray'la sezon bitiminde bir görüşmemiz oldu. Onlar sözleşme yenilemekten daha çok Galatasaray'ın ilerideki planlarını anlattılar. Ben de kendi hedeflerimi, EuroLeague'de başarıya koşan bir takımda oynamak istediğimi ve bir oyuncu olarak bunu başarabileceğime inandığımı söylediğim kendilerine. Bu görüşme sonrasında bir daha görüşmedik'' dedi.

Ezeli rakibe transfer olmasının hakkında ise ''Açıkçası bu konuda yorum yapabilecek kişi ben değilim. Bu kamuoyunun kendi kanaatine kalmış bir şey. Ama ben profesyonel olarak hem bireysel hedefim hem de oynadığım takımlardaki hedefim Türk basketbolunu seyir ve başarı olarak yukarı çekmek oldu. Bunu devam ettirebilmek adına böyle bir ortama girmek ve böyle bir fırsatı yakalayabilmek benim için mühim bir olaydı'' diye konuştu.

''Obradovic etkili oldu''

Son Euroleague şampiyonu F.Bahçe Doğuş'a transfer olması konusunda ise; ''Öncelikle Euroleague şampiyonun transfer listesinde olmak mühim bir noktaydı. Aynı zamanda Obradovic'in takımın antrenörü olmak ve onun gelişiyle beraber takım ortamında üç senede istikrarlı bir süreç yakalamış olması önemli etkenlerden biriydi. O süreç içerisinde hem Fenerbahçeli yöneticilerle hem de Gherardini ve Obradovic'le yaptığım görüşmeleri ve toplantılar benim transfer noktasında karar vermemde büyük etmenler oldu'' diyerek, transfer sürecinin nasıl geliştiğini anlattı.

Sinan Güler, başarılı koç Obradovic hakkında ise ''Obradovic'le çalışacak olmak beni tabii ki de heyecanlandırıyor. Oyuna bakış açısı olarak, taktiksel yaklaşımı olarak, kariyerinde birçok başarıyı elde etmesine rağmen bu konudaki doyumsuzluğu ve yeni başarılara ulaşma isteği, kendini geliştirmeye ulaşma isteği bence oyunculara da çok büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Kendilerini geliştirmek ve sahaya çıktıklarında en iyisini yapmak adına. Bu noktada her oyuncu kesinlikle Obradovic'le çalışmak istiyordur ancak birçok oyuncu bu şansı yakalayamıyor. Bu noktada şanslı olduğumu düşünüyorum'' dedi.

(Hürriyet)

Diğer Haberler